Чому деякі люди швидше старіють – вчені

Фахівці Лабораторії геномної медицини Джексона в Коннектикуті (США) вважають, що за утворення зморшок може бути відповідальним мікробіом шкіри

Експерти провели дослідження за участю 51 жінки. Деякі з них були у віці 20–26 років, інші — 54–60 років. У всіх учасниць взяли мазки зі щік. За допомогою спеціальних технологій вчені вивчили різні види бактерій, що живуть на їх шкірі, а також рівні колагену.

У всіх учасниць переважали три види бактерій: Cutibacterium acnes, Staphylococcus epidermidis та Corynebacterium kroppenstedtii. Проте в молодих учасниць спостерігався підвищений рівень Cutibacterium acnes. На думку вчених, наявність специфічних бактерій відповідає за рівень втрати колагену з віком.

— Ми виявили різні структури мікробіому обличчя у молодих та літніх жінок. Виявилося, що вони пов’язані зі зміною біофізичних параметрів, особливо колагену, — пояснює провідний автор дослідження доктор Джулія О, цитує портал Radio ZET.

Фахівці планують продовжити роботу, щоб визначити, які саме штами бактерій сприяють виробленню колагену. Це допоможе розробити нові методи омолодження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *