Лідером з постачання яблук стала Україна

Україна у січні 2023 року стала найбільшим постачальником яблука на ринок Узбекистану, попри тривалу російську військову агресію, складну й дорогу логістику та численні проблеми садівників.

Так, у січні експорт яблука з України до Узбекистану сягнув 360 т і на 24% перевищив обсяги постачань того самого місяця 2022 року. При цьому українське яблуко витіснило з ринку Узбекистану в січні яблуко з Ірану, Молдови та Туреччини. Постачання свіжого яблука з цих країн до Узбекистану впали в 32 рази, в 3 рази й в 4 рази відповідно.

Водночас Україну за обсягами постачань яблука до Узбекистану в січні майже наздогнала Польща, яка експортувала 351 т фрукту на цей віддалений, але вельми прибутковий ринок збуту.

Як показує моніторинг, оптові ціни на свіже яблуко сорту Голден Делішез в Україні та Польщі в січні 2023 року були втричі нижчими, ніж в Узбекистані. Водночас ціни в Молдові були трохи вищими, ніж в Україні та Польщі. У лютому 2023 року ціни на яблуко в Узбекистані продовжували зростати, але залишалися стабільними в Україні та Польщі, роблячи експорт до Узбекистану ще більш прибутковим.

Зазначимо, що в грудні 2022 року Україна експортувала до Узбекистану 274 т свіжого яблука, а в листопаді, коли на ринку Узбекистану було, як і раніше, багато місцевого дешевого яблука, — 39 т.

У 2022 році експорт українського яблука до Узбекистану сягнув свого піка в лютому-квітні, коли протягом трьох місяців було експортовано понад 1,5 тис. т свіжого фрукту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *