Курага: як обрати якісну та корисну

Курага не тільки дуже смачна, але й сприяє здоров’ю та красі. Вона позитивно впливає на артеріальний тиск, травлення і роботу нирок, а також має у складі лужні речовини, тому її варто їсти людям, які страждають від підвищеної кислотності.

Курага містить багато заліза, кальцію, фосфору, вітамінів групи В, С, клітковини. Покращує травлення і запобігає анемії. Але на цьому її переваги не закінчуються. Важливо вибрати саме ту курагу, яка корисна.

Після тренування варто з’їсти кілька плодів, щоб відновити кислотно-лужний баланс в організмі. На замітку: бета-каротину в сушених абрикосах більше, але вона калорійніша. 100 г свіжих фруктів — це 47 ккал, сушених — цілих 284 ккал.

Важливо також пам’ятати й про діоксид сірки, який додають до кураги деякі виробники.

Діоксид сірки у великих дозах може негативно вплинути на наше самопочуття, особливо важливо не давати продукти з його додаванням дітям.

Тому краще потягнутися по більш екологічний варіант сухофруктів. Як не потрапити на обман у магазині?

У куразі міститься вітамін А, який має омолоджувальну дію на шкіру. Його також варто включити в раціон людям, які мають біль в кістках, наприклад, при тривалому перебуванні в одній позі.

Це також ідеальне доповнення до десертів, вівсяних пластівців, тістечок та інших закусок. Однак варто шукати більш здорову версію кураги.

Чи знаєте ви, що темні абрикоси не містять сірки? Тільки такі можуть мати сертифікат органічного продукту. Помаранчеві мають добавку діоксиду сірки, що надає їм інтенсивного кольору.

Виробники використовують у своїх продуктах діоксид сірки, щоб курага не втрачала колір, довше залишалася м’якою та мала довший термін зберігання. То на що варто звернути увагу, щоб вибрати нешкідливу курагу?

Інформація про сірку має завжди бути на упаковці, тому уважно читайте склад.

На упаковці сульфурованої кураги може бути вказана така інформація:

Е-220;
діоксид сірки;
містить сульфати;
консервований сіркою.

Деякі виробники додатково підсолоджують сушені абрикоси. Це не має сенсу, тому що ¾ складу однієї кураги і так становить цукор.

Курага з додаванням діоксиду сірки буде дешевшою сушених у натуральний спосіб абрикос. Темні сушені абрикоси мають зовсім інший смак.

Курага з діоксидом сірки також не матиме на етикетці інформації про те, що продукт є органічним.

Сірчистий газ у підвищених дозах може негативно вплинути на наше самопочуття, особливо важливо не подавати продукти з його додаванням дітям.

Додатково консервувати сухофрукти немає сенсу, оскільки сам процес сушіння є одним зі способів продовжити термін зберігання продукту.

Натуральні сухофрукти виграють не лише за якістю, а й за смаком. Темні абрикоси мають зовсім інший смак, і якщо ви ще не куштували — переконайтеся в цьому самі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *