Посвідчення водія: як відновити онлайн

Українці можуть замовити обмін або відновлення водійського посвідчення онлайн через Електронний кабінет водія. Скористатися послугою можна за допомогою смартфона чи ноутбука.

Про це повідомили в пресслужбі ГСЦ МВС. Зазначають, що отримати водійське посвідчення можна лише особисто.

“Забрати готовий документ клієнт зможе як у будь-якому найближчому сервісному центрі МВС, так і у відділені Укрпошти. Передбачена також опція доставки посвідчення кур’єром Укрпошти”, – каже начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.

За його словами, орієнтовна вартість за бланк посвідчення та адмінпослуги сервісного центру МВС – 254 грн, тоді як за логістичні витрати – 294 грн, проте може бути також нарахована комісія банку.

Обміняти посвідчення водія можна в разі непридатності посвідчення для подальшого користування (зіпсоване, записи не читаються); через зміни персональних даних власника; за бажанням власника; після закінчення строку дії. Відновити посвідчення водія можна в разі крадіжки або втрати.

Таким чином для цього потрібно авторизуватися в Електронному кабінеті водія (за допомогою електронного підпису, BankID або Дія.Підпису), у меню послуг обрати пункт “Електронні послуги” та вибрати “Відновлення та обмін посвідчення водія”. Після перевірки правильності контактних даних та в блоці “Обрати причину” позначити один із запропонованих варіантів та заповнити усі обов’язкові поля заявки.

Також необхідно обрати сервісний центр МВС або поштове відділення для отримання нового посвідчення водія. Заяву треба підписати за допомогою електронного підпису, BankID або Дія.Підпису. Після сплати за послугу ви отримаєте автоматичне повідомлення щодо успішної подачі заявки на отримання послуги “Відновлення та обмін посвідчення водія”. Зміни в статусі заяви можна переглядати в Електронному кабінеті водія.

Тривалість надання послуги – до 10 днів. Важливо, що як тільки буде оформлено заявку на обмін або відновлення посвідчення водія, старе посвідчення зникне з Електронного кабінету водія та застосунку Дія і вже нове з’явиться після особистого отримання документа, додають у повідомленні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *