Переробляти відпрацьоване ядерне паливо хочуть навчитися у США

У США хочуть запустити низку проєктів із переробки відпрацьованого ядерного палива. Науковці вважають, що ядерні відходи можуть слугувати джерелом енергії та за правильної переробки завдавати менше шкоди. Про це повідомляє Nucnet.

Міністерство енергетики США оголосило про виділення 28 млн доларів США на низку проєктів, спрямованих на зменшення впливу утилізації використаного ядерного палива в легководних реакторах.

Йдеться про те, що фінансуватимуть проєкти. які запропонували університети, приватні компанії та національні лабораторії із напрямом на розробку технологій для вдосконалення переробки використаного ядерного палива і зменшення обсягу високоактивних відходів.

У США вважають, що переробка відпрацьованого ядерного палива та відходів може суттєво зменшити об’єм, теплове навантаження та радіотоксичність відходів, які потребують постійного захоронення.

Окрім того, наголосили, що ядерні відходи здатні під час переробки виділити колосальну кількість чистої енергії, якої вистачить на понад 70 мільйонів будинків. Також використане паливо можна переробити для отримання нового палива та побічних продуктів, які підтримують розвиток ядерної енергії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *