На старовинному цвинтарі виявлено два мечі епохи вікінгів

Археологи зі шведської організації Arkeologerna виявили мечі епохи вікінгів у районі Вестманланд, неподалік комуни Чепінг. Про це повідомляє Heritage Daily.

Відкриття відбулося при дослідженні погребища пізнього залізного віку, яке датується близько 600-1000 років нашої ери та містить 100 могил і 2 кургани. Крім цього, зазначається про підтвердження іншої похоронної діяльності. На це вказує відкриття трьох кам’яних гробниць, які додали до одного з курганів століттями пізніше.

Arkeologerna є провідним шведським консультантом з археології та культури. Організація є частиною урядового агентства Національні історичні музеї (SHM). У ній, як зазначається, працює близько 100 співробітників. Під час однієї із місій члени організації виявили цінні артефакти. Розкопавши один із млинів неподалік комуни Чепінг, знайшли в ньому велику схованку скляних намистин, а всередині археологи побачили два мечі вікінгів, які були розташовані вертикально у неглибокому місці.

Відомо, що район Вестманланд залишається цінним для дослідників історії. Раніше тут уже знаходили мечі доби вікінгів – близько 20 штук, однак це перший випадок, коли два мечі були знайдені в одному похованні і залишилися недоторканими. Антон Зайлер із Arkeologerna пояснює це тим, що мечі могли покласти на курган для вшанування родичів. Тому військовий атрибут зіграв роль фізичного маркера, куди приходили члени сім’ї 1200 років тому.

Також під час розкопок виявили обпалені кістки тварин та рештки людей. Археологи побачили пазурі ведмедя та частини гребінця. Також була знайдена іграшкова фігурка.

Під час дослідження району виявили докази раннього заселення – були залишки сільськогосподарського землеробства бронзового чи раннього залізного віку. Поки невідомо, чому кілька людей потрапили в курган набагато пізніше. Визначити їх стать також поки що не змогли. Рештки відправили на остеологічний аналіз. Археологи сподіваються отримати додаткові відповіді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *