Спричинити постійну алергію може зміна клімату

Фахівці Італійського товариства алергології, астми та клінічної імунології (SIAAIC) попереджають, що глобальне потепління може призвести до прогресування полінозу, який зараз триває один-два місяці

На думку експертів, зміна клімату протягом кількох десятиліть призведе до збільшення пилку, який виділяють рослини, на 200%. Це викликає тяжкі та тривалі симптоми алергії.

Підвищення температури, пояснюють алергологи, визначає поширення навіть восени пилку різних видів, які зазвичай цвітуть навесні та влітку. Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Nature Communications (“Комунікації про природу”), критичний сезон для алергії почнеться до 40 раніше навесні та буде продовжено на три тижні восени.

“Вже зараз ми фіксуємо не лише навесні скарги хворих на алергію. А потепління призведе до того, що багато хто з них страждатиме від полінозу практично цілий рік”, — каже президент SIAAIC, професор респіраторних захворювань в Університеті Верони (Італія) Джаненріко Сенна, передає інформаційне агентство ANSA.

Проведений моніторинг повітряного пилку в атмосфері за останні 30 років уже зараз показує очевидні зміни. Так, вчені зазначають, що подовження сезону запилення в амброзії та парієтарії, які зараз цвітуть від липня до жовтня.

“Якщо ми не вирішимо різко скоротити викиди CO2, це незабаром спостерігатимемо збільшення пилку рослинами. Це позначиться не лише на тривалості алергії, а й на її інтенсивності”, — попереджає експерт.

І радить розумно використовувати антигістамінні препарати. Й хоча вони не мають протипоказань, все ж таки важливо, щоб їх призначив фахівець, який зможе оцінити можливість специфічної алергенної імунотерапії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *