На 5,9% знизилися міжнародні резерви України у вересні

На 1 жовтня міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили $23 929,6 млн. У вересні вони знизилися на 5,9% Про це повідомляє прес-служба НБУ.

За даними регулятора, у вересні Національний банк продав на валютному ринку $2 777,1 млн та викупив до резервів – $39,4 млн. Чистий продаж валюти становив $2 737,7 млн.

“Надходження валюти на рахунки уряду в Національному банку становили $2 033,8 млн. З них $1 500 млн надійшли через трастовий фонд Світового банку від США, $482,1 млн – від Європейського Союзу, $51,7 млн – від розміщення внутрішніх державних облігацій (ОВДП), номінованих у валюті. Загальний обсяг сплачених урядом коштів за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив $65,1 млн. Зокрема, $63 млн спрямовані на обслуговування та погашення боргу перед міжнародними кредиторами, а $2,1 млн – на обслуговування валютних ОВДП. Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду $624,6 млн”, – сказано в повідомленні.

Регулятор зазначає, що поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,7 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *