Мозку людини необхідні важливі вітаміни

Розсіяність та проблеми з пам’яттю доволі часто зустрічаються не тільки серед людей похилого віку, а й серед молоді. Інколи такі проблеми можуть вказувати на дефіцит вітамінів.

Лікарі назвали чотири вітаміни, які впливають на нашу пам’ять та роботу мозку в цілому.

Вітамін B12

За словами лікаря-невролога з Університету Лома Лінда Айєші Шерзай, вітаміни групи B мають вирішальне значення для здоров’я мозку. Вони допомагають створювати нейрохімічні речовини, які дозволяють клітинам мозку “спілкуватися” одна з одною. Надважливий для пам’яті саме вітамін В12.

Дослідження 2020 року за участю пацієнтів з дефіцитом вітаміну B12 і когнітивними порушеннями показало, що 84% учасників, які приймали добавки з вітаміном B12, відчули покращення.

Вітамін D

Цей вітамін є ключовим компонентом для створення гормонів — особливо гормонів, які відповідають за зв’язок між клітинами мозку. Отже дефіцит вітаміну D може підвищити ризик проблем з пам’яттю. Наприклад, одне дослідження показало, що у людей з дефіцитом вітаміну D ризик розвитку деменції вищий, ніж у інших.

Вітамін Е

Як розповів психіатр Девід А. Меррілл, з часом пошкодження вільними радикалами може вплинути на мозок, що призведе до погіршення когнітивних функцій. Але споживання таких антиоксидантів, як вітамін Е, може протистояти шкоді, викликаній вільними радикалами. Вітамін Е може допомогти в профілактиці хвороби Альцгеймера.

Омега-3 жирні кислоти

Омега-3 жирні кислоти, зокрема ейкозапентаєнова кислота і докозагексаєнова кислота, відіграють важливу роль у здоров’ї мозку. Дефіцит цих кислот пов’язаний з нейродегенеративними розладами. Також ці кислоти здатні боротися з запаленням у мозку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *