Планує розширювати виробництво латвійський постачальник дронів для ЗСУ

Невеликі розвідувальні дрони виготовляє у столиці Латвії Ризі фірма “Atlas Aerospace”. Засновник і директор фірми Іван Толчинський планує запустити ще один цех, щоб задовольнити попит, що збільшився.

Про це повідомили журналісти DW Кілліан Байєр та Наталія Позднякова, які побували на підприємстві.

Вони відзначили стерильну чистоту, а серед робітників — безліч біженців з України, які зовсім недавно були бухгалтерами чи вихователями у дитячих садках.

«Раніше я був щасливий, якщо вдавалося продати 10 дронів на місяць. Сьогодні ми намагаємося довести кількість вироблених на місяць БПЛА до 700, але й цього недостатньо», – говорить засновник.

Івану Толчинському 36 років. Народився він в Україні, мешкав в Ізраїлі. Ветеран бойових дій, брав участь у збройному конфлікті у Лівані, служив у лавах спецпідрозділу ізраїльської армії, потім вивчав авіабудування в університеті. Відкрив фірму в Латвії майже випадково — просто виробляти дрони в Ізраїлі більш накладно.

«Atlas Aerospace» виготовляє компактні безпілотники, які можуть поміститися в рюкзаку. Дрони відповідають стандарту НАТО. Після російського вторгнення в Україну майже всі безпілотники «Atlas Aerospace» поставляються українській армії.

«Дрони – це революція на тактичному рівні», – пояснив глава «Atlas Aerospace» Іван Толчинський.

«Солдати на полі бою можуть самостійно проводити розвідку. Якщо група солдатів, наприклад, під час вуличного бою хоче перетнути вулицю, вона за допомогою безпілотника може заздалегідь дослідити, де перебуває противник», – пояснили в компанії.

Звичайні дрони не бойового призначення мають істотний недолік – працюють у постійному діапазоні частот, який легко заглушити. Безпілотники від «Atlas Aerospace» змінюють частоти, щоб уникнути цього. Тому їх найбільше цінують і українські військові.

Цінність «Атласів» ще й у тому, що невелика команда із чотирьох людей може за їх допомогою провести розвідку великих територій. Відеокадри у реальному часі передаються до головного штабу.

Якщо 12 таких підрозділів одночасно передадуть інформацію з усієї лінії фронту, то в командування з’являється повна картина того, що відбувається. Тепловізори, якими оснащені ці дрони, дозволяють проводити нічну зйомку.

Понад 100 латвійських безпілотників ЗСУ вже отримали завдяки фонду «Повернися живим».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *