У Туреччині виявили руїни розкішної римської вілли

Зруйновані стіни і мозаїку підлоги, що добре збереглася, знайшли в регіоні Дефне провінції Хатай на півдні Туреччини, — повідомляє Daily Sabah. Територія сучасної Туреччини була під владою римлян протягом 14 століть. Фактично східна частина Римської імперії зі столицею в Константинополі (сучасний Стамбул) продовжувала процвітати, навіть коли західна впала під навалою варварів. Східна Римська імперія проіснувала до 1453 року, коли османи поклали край залишкам римського правління.

Хатай, відомий як Антіохія, був важливим містом у римський період. Заснований одним із полководців Олександра Македонського наприкінці IV століття до нової ери, він став домом для багатьох цивілізацій. Йдеться про третє за величиною місто Римської імперії після Риму та Константинополя.

Особливо славиться ця провінція мозаїками римського періоду. Тут розташований найбільший у світі музей мозаїки, а сотні мозаїк з Антіохії виставлені за кордоном.

Нещодавно розкопана римська вілла з мозаїчною підлогою з геометричним малюнком є лише останню зі знайдених мозаїк Хатая. Напевно, на нас чекає ще багато відкриттів такого роду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *