Збільшують ризик раку на 32% ці популярні напої

Боротися з раком важко, адже ракові клітини здатні швидко розмножуватися і проникати в різні частини тіла ще до того, як їх виявлять. Як з’ясували вчені, якщо правильно харчуватися, ймовірність розвитку цього захворювання знизиться. Однак існують дуже популярні напої, які при регулярному вживанні збільшують ризик раку на 32%.

Від раку кишечника в Британії щорічно вмирають десятки тисяч людей, незважаючи на безперервні зусилля з його діагностування та лікування. Рак може завдати удару в будь-який момент, але деякі рішення щодо зміни способу життя можуть знизити ризик захворювання. Проведене недавно дослідження показало, що один надзвичайно популярний напій в два рази підвищує ризик виникнення раку кишечника.

Рак-хвороба труднопреодолімая, тому що ракові клітини діляться і розмножуються в організмі з великою швидкістю, проникаючи в Інші частини тіла до того, як їх виявлять. Через таких початкових переваг коефіцієнт виживаності при раку нижче, ніж при інших хронічних хворобах. Однак дослідження показують, що, якщо правильно харчуватися, ризик виникнення онкологічних захворювань знижується.

Нещодавно в медичному журналі Gut опублікували результати дослідження, які говорять про те, що цукровмісні напої збільшують ризик виникнення раку кишечника.

Якщо в зрілому віці до 50 років за день випивати дві і більше порції таких підсолоджених напоїв, ризик захворіти на рак кишечника подвоїться. Принаймні, такий показник у жінок.

Кожна щодня споживана порція збільшує ризик на 16%, а в разі підлітків цей показник зростає до 32%. Такі висновки вчених.
Як повідомляє “Британський медичний журнал” (British Medical Journal), підсолоджені напої, такі як солодка газована вода, напої зі смаком фруктів, спортивні та енергетичні напої, є провідним (39%) джерелом зайвого цукру в раціоні американців. Тим часом, 12% населення щодня п’є більше трьох порцій таких напоїв (240 мл кожна).

Щоб перевірити зв’язок між підсолодженими напоями та ризиком виникнення раку кишечника, вчені використовували інформацію, надану 95 464 учасниками дослідження під назвою “здоров’я медсестер — 2”. Це триваюче моніторингове дослідження 116 429 зареєстрованих американських медсестер у віці від 25 до 42 років, яке почалося в 1989 році.

Жінки повідомили, що вони їдять і п’ють, заповнюючи анкети раз на чотири роки, починаючи з 1991. Крім того, 41 272 учасниці в 1989 році повідомили, що і в яких кількостях вони пили в юності (з 13 до 18 років).

Вчені також збирали інформацію про потенційно важливі фактори впливу, в тому числі, про захворювання на рак кишечника в сім’ях випробовуваних, про спосіб життя, про регулярне вживання аспірину, нестероїдних протизапальних препаратів і вітамінних добавок.

У 1989 році учасниць також попросили згадати стан свого здоров’я, вагу і спосіб життя в юності.

За 24 роки спостережень у 109 жінок у віці до 50 років розвинувся рак кишечника. З урахуванням потенційно важливих факторів ризику вчені зробили висновок, що високий рівень споживання цукровмісних напоїв серед дорослих збільшує ризик виникнення цієї хвороби.

У порівнянні з тими, хто пив менше однієї порції таких напоїв на тиждень, у жінок, які споживали дві і більше порції в день, рак кишечника діагностували в два рази частіше. Кожна щодня випивається порція підвищувала ризик захворювання на 16%.

Серед 41 272 медсестер, які повідомили інформацію про споживання таких напоїв у підлітковому віці, кожна щоденна порція, випита в юності, на 32% підвищувала ризик виникнення хвороби до 50 років.

Заміна підсолоджених напоїв штучно підсолодженими напоями, кавою, знежиреним або цільним молоком знижує ризик захворювання раком кишечника у віці до 50 років на 17-36%.

Важливо відзначити, що це дослідження проводиться методом спостереження, і як таке, воно може встановити не причини, а тільки зв’язок.

А з урахуванням того, що більшість учасниць дослідження білі жінки, його висновки незастосовні до чоловіків та інших расово-етнічних груп, що визнають вчені.

Проте, вони відзначили, що існують переконливі з біологічної точки зору пояснення таких висновків. Підсолоджені напої пригнічують відчуття ситості, сприяють надмірному споживанню енергії і збільшенню ваги.

Ці напої також викликають швидке збільшення концентрації глюкози в крові і секрецію інсуліну, а це з часом сприяє виникненню інсулінорезистентності, запалення, ожиріння і діабету другого типу.

З’являється все більше даних, що свідчать про те, що фруктоза порушує бар’єрну функцію кишечника і збільшує його проникність, що також сприяє розвитку раку.

“Споживання цукровмісних напоїв сприяє підвищенню рівня захворюваності на рак кишечника”, – заявили учасники дослідження.

Вони зробили наступний висновок:»скорочення споживання таких напоїв або їх заміна більш здоровими напоями в підлітковому і юному віці може стати дієвою стратегією щодо зниження захворюваності на рак кишечника серед людей молодше 50 років”.

Рак кишечника має ряд симптомів

За даними Національної служби охорони здоров’я, більше 90% хворих на рак кишечника мають один з нижчеперелічених симптомів:

– Стійкі зміни у функціонуванні кишечника: у людини частіше буває стілець, який стає більш м’яким і навіть рідким, а іноді виникають болі в області живота.
– Кров в калі при відсутності симптомів геморою, якої міг би стати причиною кровотечі.
– Болі в животі, дискомфорт і здуття після їжі, що часом призводить до зменшення кількості їжі, що з’їдається і втрати ваги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *