Експорт зерна до Польщі призупинить Україна

Україна не експортуватиме зерно до Польщі до наступного сезону. Про це заявив у польському Дорогуську міністр сільського господарства України Микола Сольський.

Сольський зустрівся на польсько-українському кордоні з міністром сільського господарства та розвитку села Польщі Робертом Телюсом.

“Українська сторона утримається від відправлення до Польщі як країни призначення пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку”, – сказав Микола Сольський.

Він додав, що наступного тижня український уряд підготує відповідні постанови.

“Дякуємо і розраховуємо на конструктивну позицію Польщі щодо транзиту української продукції до польських портів та інших країн. Питання транзиту зерна до інших країн Євросоюзу також обговорюватимемо окремо”, – сказав Микола Сольський.

Наступного тижня очільники польського та українського міністерств сільського господарства знову зустрінуться, повідомляє “Польське радіо”.

“Ми підпишемо відповідні документи. Перед новим сезоном, на початку літа – в залежності від ситуації в Україні і в світі – знову зустрінемося, щоб спланувати подальшу діяльність”, – сказав український міністр.

У повідомленні акцентується, що зустріч міністрів є відповіддю на запевнення Президента України Володимира Зеленського, який 4 квітня у Польщі наголосив, що зернова проблема буде остаточно вирішена найближчими днями.

Нагадаємо, що польські фермери протестували з вимогою поновлення мита на дешеве українське зерно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *