Домашні тварини: чому їх не варто пускати у ліжко

Багато людей люблять спати зі своїми домашніми вихованцями, але не підозрюють, що це може негативно позначитися на їхньому здоров’ї. Американські вчені виявили, що кішки та собаки можуть викликати у своїх господарів різні порушення сну.

Дослідники проаналізували дані людей, які брали участь у Національному дослідженні здоров’я та харчування 2005-2006 років. У своїй роботі вчені враховували такі фактори якості сну, як втома, сонливість, тривале засинання або недостатній сон. Вони з’ясували, що власники собак частіше страждали від розладу сну, а власники кішок — від мимовільних смикань ніг.

Вчені не можуть точно сказати, чому домашні тварини впливають на сон господарів. Можливо, це пов’язано з тим, що кішки та собаки активніші вночі і можуть заважати спокійному відпочинку. Однак вони не рекомендують людям позбавлятися своїх вихованців через це: досить просто заборонити їм доступ до спальні.

Також вчені попереджають людей з хронічними порушеннями сну про те, що заведення вихованця може лише посилити їхню проблему.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *