Дбаємо про здоров’я серця: поради

Ефективними заходами профілактики серцево-судинних хвороб є виконання рекомендацій лікарів щодо здорового способу життя.
Лікарі рекомендують наступне:

Харчуйтеся правильно. За даними Американської кардіологічної асоціації (AHA), корисна для серця дієта багата фруктами та овочами, цільнозерновими продуктами та білком. Лікарі рекомендують вживати: бобові, горіхи, насіння, рибу, м’ясо птиці без шкіри, вівсянку, цільнозерновий хліб.

Не вживайте алкоголь або робіть це в помірній кількості. Надмірне вживання алкоголю може підвищити артеріальний тиск, збільшити ризик інсульту та сприяти нерегулярному серцевому ритму.

Будьте активними. Регулярна фізична активність може допомогти знизити артеріальний тиск, знизити ризик діабету, підтримувати вагу на належному рівні. Лікарі рекомендують: 150-300 хвилин на тиждень фізичної активності середньої інтенсивності або 75-150 хвилин на тиждень фізичної активності високої інтенсивності.

Контролюйте свою вагу. Надмірна вага пов’язана з певними факторами ризику серцевих захворювань.

Не паліть.
Тютюнопаління провокує розвиток небезпечних для життя серцево-судинних захворювань. За даними ВООЗ, люди, які палять, в 4 рази частіше вмирають від ішемічної хвороби серця (ІХС).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *