Пробні тести оприлюднило МОН – НМТ-2023

Замість зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2023 році українські випускники складатимуть Національний мультипредметний тест (НМТ). Він має два блоки — обов’язкові предмети та додатковий (на вибір). Іспит відбуватиметься в Україні та за кордоном у спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях. Діти можуть скласти тест в усіх європейських країнах, а також у США, Японії, Канаді та Туреччині.

Заборона розповідає про пробний НМТ, вступну кампанію у 2023 році та про те, де можна буде скласти іспит за кордоном.

Мультипредметний тест: предмети та правила

У 2022 і 2023 році в Міносвіти відмовились від проведення ЗНО через повномасштабну війну. Як альтернативу у відомстві запровадили національний мультипредметний тест (НМТ), який відбуватиметься онлайн в у спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях навчальних закладів. Іспит у 2023 році складатиметься з двох блоків:

– два обов’язкові предмети: українська мова й математика;
– додатковий предмет на вибір: історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія.

Для проходження тесту буде відведено 180 хвилин, які вступник зможе розподілити на свій розсуд. Протягом 90 хвилин абітурієнти виконуватимуть завдання з української мови та математики, а після перерви працюватимуть над тестом із додаткового предмета.

Так само як і ЗНО, іспит проходитиме у дві сесії — основна та додаткова. Реєстрація на тестування розпочнеться у квітні на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Майбутні студенти матимуть змогу скористатися цим сервісом на кожному з етапів реєстрації. Саме проведення НМТ заплановане на червень-липень, а вступна кампанія — на серпень 2023 року.

НМТ: як пройти пробний тест

Міністерство освіти й науки оприлюднило пробний варіант завдань Національного мультипредметного тесту ще з одного предмету. НМТ з інших предметів з’являться не пізніше травня, повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет. Поки що майбутні абітурієнти можуть пройти тренувальний іспит лише з трьох дисциплін:

українська мова;
математика;
історія України.

Залежно від предмета іспит містить 22 чи 30 запитань. Щоправда, інтерфейс пробного варіанта відрізняється від того, який буде в реальному НМТ, але структура, тип завдань, тривалість виконання такі самі, як і під час реального вступного іспиту.

Для вступу в заклади професійної та вищої освіти можна буде подавати до 20 заяв, з яких тільки п’ять — на бюджетні місця. Середній бал шкільного атестата не враховуватиметься, тож вступити до вузу можна лише на основі НМТ.

У 2023 році МОН запровадили так званий мінімальний прохідний бал, який дорівнюватиме не менше 10 % правильних відповідей із кожного навчального предмета.

“Візьмімо, до прикладу, тест з української мови: тут максимально можна отримати 45 балів за виконання 30 завдань. Щоб отримати результат за шкалою 100–200, потрібно буде набрати не менше п’яти тестових балів. Або якщо ми говоримо про історію України, де маємо 54 тестові бали, то 100 балів отримають ті учасники, які набрали шість тестових балів”, — пояснила заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

У 2022 році вступники могли претендувати на бюджетне місце лише у випадку, якщо конкурсний бал абітурієнта:

не менше 130 — більшість спеціальностей;
не менше 140 — право, публічне управління та адміністрування, міжнародні відносини, фармація;
не менше 150 — медичні спеціальності.

Випускник/ця може подавати заяву до вступу на будь-яку спеціальність. Конкурсний бал розраховуватиметься на основі вагових коефіцієнтів, встановлених для предметів на різні спеціальності.

Де можна скласти НМТ за кордоном

Тимчасові екзаменаційні центри створять не лише в Україні, але й за кордоном: в усіх європейських країнах, а також у США, Японії, Канаді та Туреччині. З повним переліком можна ознайомитись на сайті УЦОЯО. Для участі в НМТ за кордоном необхідно мати:

документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України, закордонний паспорт, цифровий документ у додатку “Дія”;
запрошення, які розміщені на інформаційних сторінках учасників тесту.

Фундація “Незламна Україна” створила безкоштовні спеціальні навчальні пункти в Польщі, яку допоможуть випускникам підготуватись до НМТ. Відвідувати заняття можна офлайн щосуботи у 12 містах:

Варшава;
Краків;
Вроцлав;
Гданськ;
Познань;
Щецин;
Білосток;
Лодзь;
Катовіце;
Бидгощ;
Жешув;
Люблін.

Також фундація частково забезпечує підручниками. Можна відвідувати всі 4 предмети, або обрані з них (наприклад, англійську та математику). Доступні курси із чотирьох основних предметів:

українська мова;
історія України;
математика;
англійська.

Для відвідувати навчання потрібно заповнити онлайн-форму. За цим самим посиланням можуть подати заяву і вчителі з України, які хочуть допомогти випускникам підготуватися до НМТ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *