Планету, якої не повинно існувати, виявили астрономи

Вчені виявили “заборонену планету”», схожу на Юпітер, приблизно за 285 світлових років від нашої Сонячної системи. Нещодавно відкритий газовий гігант був виявлений астрономами за допомогою супутника НАСА для огляду транзитних екзопланет (TESS) і наразі відомий як TOI-5205b.

Частина того, що робить цю заборонену планету такою привабливою, полягає в тому, що вона змусила багатьох вчених чесати голови та шукати відповіді. Це тому, що газовий гігант, розмір якого приблизно такий же, як Юпітер, обертається навколо своєї зірки менш ніж за три дні. Дослідники детально описали знахідку екзопланети.

Заборонена природа планети стає помітною, якщо порівнювати її з нашими поточними моделями формування планет. Згідно з нашими поточними моделями, така планета, як TOI-5205b, не повинна сформуватися навколо зірки з малою масою, як та, навколо якої вона обертається. Натомість для цього повинні знадобитися зірки з набагато більшою масою. Але оскільки здається, що він існує, наші планетні моделі повинні бути оновлені.

Це не перший випадок, коли нові відкриття змінили все, що ми думали, що знаємо про наш Всесвіт і про те, як формуються різні його частини. Нові відкриття космічного телескопа Джеймса Вебба продовжують кидати виклик тому, у що вчені вірили роками. Таким чином, відкриття цієї забороненої планети не є чимось неймовірним.

Інші відкриття дивних планет включають дивний «зефірний» світ, який обертається навколо червоної карликової зірки, яка є газовим гігантом з низькою щільністю, чого вчені насправді не бачили до цього відкриття. Сам Джеймс Вебб також продовжує заглядати вглиб раннього Всесвіту, виявляючи докази галактик, які не повинні існувати.

Оскільки людство все більше й більше досліджує космос, очікується, що речі, які ми відкриваємо, продовжуватимуть змінювати та формувати моделі, які ми маємо зараз про наш Всесвіт. Але це непогано, оскільки це допомагає нам з’єднати точки та сформувати чіткішу картину того, як виник наш Всесвіт і куди він прямує звідси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *