Цифровізувати Музейний фонд почали в Україні

Наразі 12 музеїв України тестують прототип електронної системи обліку. Це дозволить відмовитися від паперового варіанту та простіше взаємодіяти з державними та міжнародними сервісами.

Дванадцять українських музеїв невдовзі розпочнуть тестування прототипу електронної системи реєстру. Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики.

“Наразі триває робота з розробки базового програмного забезпечення електронної системи реєстру Музейного фонду України. Задля ефективної роботи було створено робочу групу, до якої увійшли представники 12 провідних музеїв України різного профілю: історичні, природничі, археологічні, художні тощо”, — йдеться в повідомленні.

Після тестування системи культурними установами та її допрацювання електронний облік впровадять у всіх музеях, які зберігають предмети фонду. Це допоможе відмовитися від паперового варіанту.

Проєкт також дозволить цим установам самостійно додавати до системи реєстру дані про музейні предмети, які в них реставруються, перевозяться або були втрачені. Окрім цього, реєстром можна буде користуватися для взаємодії з державними та міжнародними системами та сервісами, щоб отримувати дозволи на вивіз культурних цінностей та інтегрувати Україну в мистецьку спільноту Європи.

“Державна частина Музейного фонду України наразі налічує понад 12 мільйонів об’єктів. З початком повномасштабної війни потреба в діджиталізації музейних ресурсів України стала нагальною. Разом з обстрілами, пограбуваннями та руйнуваннями музеїв, знищується облікова документація, яка містить всю важливу інформацію про музейні цінності”, — додали в МКІП.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *