Перемогти страх перед уколом допоможе цей спосіб

У багатьох є такий виражений страх уколів, що перед проведенням ін’єкцій у них підскакує артеріальний тиск. Однак просте напруження м’язів дозволить знизити показники тиску та зменшити стрес, як показали експерименти.

До 10% жителів страждають від трипанофобії чи страху шприців. Вони панічно бояться уколів, і побачивши голки мозок таких людей активує стресовий стан, у якому екстрено мобілізуються всі сили організму.

Ця реакція на кшталт «бий чи біжи» потрібна була ще нашим далеким предкам під час зустрічі з хижаками чи членами ворогуючих племен. У такому положенні організм краще пристосований до битви або порятунку втечею. У кров викидається неабияка кількість адреналіну, артеріальний тиск зростає, і людина перебуває на максимумі своїх фізичних можливостей, щоб боротися чи негайно та швидко тікати.

Але в спокійному стані, перебуваючи в кабінеті лікаря перед ін’єкцією, ця стресова напруга шкодить пацієнтові. І ось для того, щоб розслабитися та знизити артеріальний тиск, людям необхідно просто напружити м’язи. Таку думку висловили вчені з Університету Тільбурга в Нідерландах, які займаються дослідженням цієї фобії.

На їхню думку, тією чи іншою мірою трипанофобія відзначається у 40% людей, а в деяких вона настільки яскраво виражена, що вони відмовляються від будь-яких ін’єкцій. Попереду людство очікує масова вакцинація від коронавірусу, тож ця фобія може суттєво їй завадити. Ось чому так важливо впоратися із власними страхами. Напруга м’язів, як показали експерименти за участю добровольців, призводить до зниження артеріального тиску та подальшого розслаблення.

Для цього потрібно напружити м’язи в руках, верхній частині тіла та ногах на 10-15 секунд доти, доки не з’явиться відчуття тепла на обличчі. Можна розслабитись на 30 секунд, а потім повторити напругу і зробити так ще 4-5 разів. Ці навантаження слід практикувати щодня протягом тижня, після чого можна вирушати на укол, пише The Daily Mail.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *