Закордонне представництво Українського інституту відкриють у Берліні

У Берліні відкриють перше закордонне представництво Українського інституту (УІ). Про це повідомляють на офіційному сайті інституції.

Завдання представництва полягатиме у покращенні знання та розуміння України в німецькому суспільстві та популяризації української культуру в Німеччині.

“Стратегією Українського інституту передбачене заснування закордонних філій у ключових європейських країнах, над чим наша команда тісно працює з МЗС та посольствами України. Це тривала робота, яка вимагає змін до українського законодавства, пошуку приміщення, в окремих випадках – укладання міжвідомчих чи міжурядових угод і головне – сталого бюджетного фінансування (на яке не можемо розраховувати в умовах повномасштабної війни)”, — написав Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту.

Він зазначив, що безпрецедентна увага світу до України вимагала від інституту швидких і нестандартних рішень, тому УІ в Німеччині матиме перехідну модель «представництва» — проєктного офісу, фінансованого донорським коштом, який з часом розвинеться до повноцінної філії УІ.

Німеччина — одна з пріоритетних країн діяльності Українського інституту відповідно до стратегії розвитку інституції. У 2019–2022 роках Український інститут вже організував 18 заходів і проєктів культурної дипломатії у 7 містах країни: Берліні, Кілі, Бремені, Гамбурзі, Франкфурті, Ляйпцигу, Кельні.

Заснування та відкриття представництва стало можливим завдяки підтримці Ґете-Інституту та Alliance for Open Society International (фундації “Відкрите суспільство”) за сприяння Посольства України в Німеччині.

У 2023 році команда представництва складатиметься з трьох осіб: керівника, проєктного менеджера та комунікаційного менеджера, які обиратимуться через відкритий конкурс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *