Повний текст заявки України на вступ до НАТО опублікував ОП

На сайті Офісу Президента з’явився повний текст заявки України на вступ до НАТО, яку Президент Володимир Зеленський, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук і прем’єр-міністр Денис Шмигаль подали до Організації Північноатлантичного договору (НАТО) із закликом ухвалити рішення щодо членства України в альянсі.

Відповідне звернення опубліковане 9 листопада.

“Звертаємося із закликом ухвалити рішення щодо членства України в Альянсі як невід’ємного елемента забезпечення безпеки українців та громадян усього євроатлантичного простору”, – йдеться в ній.

Також альянсу пропонується невідкладно розглянути ініційовані Україною пропозиції щодо багаторівневої системи гарантування безпеки на основі багатосторонніх і двосторонніх угод України, які спрямовані на доведення оборонного потенціалу України до рівня, який забезпечуватиме гарантовану відсіч агресії з боку рф, посилення військової підтримки України з нарощування її оборонних спроможностей, сприяння розвитку оборонно-промислового комплексу та суттєвого збільшення масштабу й обсягів індивідуальної та колективної підготовки українських військових.
Передбачається, що реалізація цих пропозицій до набуття Україною членства в НАТО дасть змогу забезпечити проактивне стримування збройної агресії проти України з метою якнайшвидшого завершення війни та запобігання можливій новій збройній агресії.

В зверненні вкотре наголошується, що Україна була і залишається надійним та прогнозованим партнером НАТО, повністю розділяючи євроатлантичні цінності та будучи відданою основоположним принципам євроатлантичної інтеграції та глибинним демократичним реформам на основі Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО і річних національних програм під егідою Комісії Україна – НАТО.

“Ми маємо безпрецедентно високу підтримку громадян України стосовно вступу нашої держави до НАТО, що є свідченням глибокого розуміння усією країною ролі Альянсу як найбільш ефективної безпекової організації сучасності”, – підкреслюється у зверненні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *