Ракету-носій “Антарес” з українськими комплектуючими запустили у США

Запуск відбувся о 12.32 за київським часом із Центру космічних польотів на острові Воллопс (штат Вірджинія, США). Ракета вивела на орбіту автоматичний вантажний транспортний корабель Cygnus, на борту якого 3729 кг корисного вантажу NASA для Міжнародної космічної станції.

Ракета-носій “Антарес” складається із двох ступенів. Основну конструкцію першого ступеня розробило українське конструкторське бюро “Південне” і виготовив Південний машинобудівний завод у кооперації з українськими підприємствами “Хартрон-АРКОС” (Харків), “Київприлад” (Київ), “Хартрон-ЮКОМ” (Запоріжжя), “ЧЕЗАРА ТЕЛЕМЕТРІЯ”, “РАПІД” (Чернігів) тощо.

У межах програми “Антарес” українська сторона виконувала роботи із проєктування, відпрацювання й виготовлення матеріальної частини основної конструкції першого ступеня для ракети-носія.

“Запуск “Антарес” укотре доводить, що Україна – космічна держава. Наша країна не стоїть на місці, знаходить нових партнерів і продовжує допомагати світові вивчати космос та проводити корисні для людства експерименти. Я впевнений, що попереду ще багато цікавих проєктів, де ми себе гідно покажемо”, – сказав голова Державної космічної агенції України Володимир Тафтай.

Космічний корабель Cygnus місії NG-18 назвали на честь Саллі Райд, першої американської астронавтки. Стикування з МКС заплановано на 9 листопада. Загалом із 2013 року ракета-носій “Антарес” стартувала 17 разів, 16 із них – успішно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *