36 супутників OneWeb вивела на орбіту Індія

Місія була частиною комерційної угоди, укладеної між індійською державною фірмою та супутниковою компанією OneWeb з Великої Британії.

Індійська космічна агенція повідомляє, що її ракетою було успішно виведено на орбіту 36 супутників для роздачі сигналу космічного інтернету на замовлення британської супутникової компанії OneWeb, запуск яких затримався на кілька місяців через війну в Україні.

В неділю вранці в Індійській організації космічних досліджень (ISRO) оголосили про успішне проведення даної місії, що є частиною комерційної угоди, укладеної між індійською державною компанією New Space India Limited та OneWeb.

“Це перший в історії комерційний запуск нової ракети LVM3 (Launch Vehicle Mark 3)”, – сказав голова правління ISRO Срідхара Панікер Соманат під час старту, що відбувся о 12:07 ранку з майданчика Космічного центру імені Сатіша Дхавана у штаті Андхра-Прадеш.

Для запуску цієї – вже 14-ої – партії супутників OneWeb було вирішено використати індійську ракету з найбільшою вантажопідйомністю, яку зазвичай використовують для виведення на орбіту державних космічних апаратів. Перший супутник групи OneWeb було виведено у космос у 2019-ому році.

Нинішній запуск супутників OneWeb став першим після тривалої паузи, викликаної розривом угоди із російською космічною агенцією у березні через російське вторгнення в Україну.

Попри цьогорічну затримку, у британській компанії підтвердили незмінність планів щодо забезпечення глобального покриття вже наступного року, коли на орбіті має бути сформована група з 648 супутників. Наразі компанія вже надає послуги доступу до інтернету в найпівнічніших широтах.

Відповідно до інформації, оприлюдненої на web-сайті ISRO, супутники планується розмістити у вигляді 12 кілець, по 49 супутників у кожному кільці, на круговій орбіті на відстані 1 200 км від поверхні Землі. Кожен супутник буде здійснювати повне обертання навколо центру кожні 109 хвилин, – йдеться на сайті.

Вага одного супутника OneWeb становить приблизно 150 кілограмів.

Війна в Україні, яка все ще досі триває, може відкрити нові можливості для Індії та її космічної галузі, оскільки багато країн уникають російських служб, які проводять запуски.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *