Замість угорського турула у Мукачівському замку поставили тризуб

На замку “Паланок” в Мукачеві замість угорського турула, якого зняли минулого тижня, встановили малий державний герб України – український тризуб Про це повідомили на сайті Мукачівської міськради.

Рішення про встановлення на території Мукачівського історичного музею, на замку “Паланок”, малого Державного Герба України схвалено виконавчим комітетом міської ради 13 жовтня.

До цього часу Мукачівський історичний музей вже проводив конкурс на розробку та виготовлення тризуба.

У підніжжі постаменту облаштовано табличку з написом:

Український національний символ, малий Державний Герб України – Тризуб.

Встановлено на виконання рішення Мукачівського виконавчого комітету від 13 жовтня 2022 року на честь захисників та захисниць, які борються за свободу та Незалежність України!

“На території замку “Паланок”, на честь наших героїв захисників та захисниць, встановили наш національний символ, малий Державний Герб України – Тризуб”, – зауважили у міській раді.

Історично орел-турул знаходився на бастіоні Мукачівського замку із 1986 року – його встановили тут як один іх семи пам’ятників на честь тисячоліття приходу угорських племен. Вперше турула демонтували в замку за часів Чехословаччини, у 1924 році, згодом в радянські часи бронзову скульптуру вагою близько тонни переплавили. У 2008 році копію того турула зробив скульптор Михайло Белень коштом американського бізнесмена угорця з Мукачева Імре Пака.

Як повідомлялося, орел-турул є символом Угорщини. Міфічний птах турул, який тримає у дзьобі меч, – важливий національний символ для угорців. Хоча він і не є офіційним гербом угорської держави, проте в першій половині XX ст. турул використовувався як символ прихильниками правоконсервативних сил в Угорщині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *