Перший космічний політ: на яку планету має відбутися

Відкриття тисяч екзопланет змушує вчених шукати відповіді на запитання, скільки з них можуть бути заселеними.

Венеру називають “сестрою” Землі через те, що ця планета має схожий розмір та структуру з нашою планетою. Вчені прагнуть з’ясувати, чому Венера, яка так схожа на Землю і знаходиться в зоні нашої зірки, має зовсім непридатні для життя умови.

Ноам Ізенберг з Університету Джона Хопкінса, США, і його колеги пропонують першу пілотовану місію відправити на Венеру, а не на Марс через те, що ця планета ближче до нас. І політ туди й назад, на відміну від трирічної подорожі на Марс, триватиме менше року. Про це пише The Guardian.

Найкращим варіантом було б відвідування Венери на шляху до Марса. Для того, щоб скоротити витрату палива та час подорожі до Червоної планети, можна здійснити обліт Венери з відвідуванням планети, – розповів Ноам Ізенберг.

Температура на поверхні Венери може досягати 480 градусів за Цельсієм, а, наприклад, температура плавлення свинцю становить 327 градусів, величезний тиск і в атмосфері дуже багато сірки.

“Так, на поверхні Венери перебувати неможливо, і астронавтам доведеться спостерігати за тим, що відбувається на планеті, з борту космічного корабля, який перебуватиме в атмосфері. Але перед тим, як відправитися на Марс, варто відвідати Венеру. Це буде неоціненний досвід для майбутніх космічних подорожей”, – каже Ізенберг.

Пропозиція Ізенберга не користується популярністю в NASA, але він і його однодумці не засмучуються, хоча б тому, що у його ідеї є прихильники.

Венера – це незвіданий світ. І ми маємо унікальну можливість дослідити цю планету під час пілотованої місії. Астронавти можуть керувати поверхневими “венероходами” та літальними апаратами в атмосфері, щоб краще зрозуміти, що відбувається на цій планеті. А може там все ж таки колись було життя і його ознаки можна виявити, — каже Ізенберг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *