Підводне “озеро смерті” виявили вчені

Виявлене озеро повне токсичних хімікатів, серед яких метан та водень.

Вчені, проводячи дослідження в Мексиканській затоці, натрапили на підводне “озеро смерті”, що вбиває практично все, що може потрапити до нього. Це озеро біля узбережжя Нового Орлеана отримало назву Джакузі розпачу.

За словами дослідників, це підводне соляне озеро, в якому багато метану. Через це вода в озері стала токсичною. Вчені зазначили, що у виявленому озері в п’ять разів більше концентрації солі, ніж в океані, що його оточує. Також вчені хочуть зрозуміти, як вийшло так, що вода океану довкола цього озера нормальна. Ймовірно, це пов’язано із щільністю води.

Вчені вивчали це озеро, використовуючи роботизовані підводні човни. Вони хотіли отримати більше інформації про мешканців цього озера, які змогли вижити у такій токсичній воді. У цьому озері гине майже все живе, але деякі форми життя можуть у ньому існувати.

Вчені відзначили, що подібні області можна знайти і в океані, при цьому можуть бути ще не виявлені такі області.

Океани приховують багато таємниць та не досі були розкриті дослідниками.

Є припущення, що багато мільйонів років тому Мексиканська затока була набагато дрібнішою. Після випаровування води залишилися величезні соляні верстви. Згодом таких шарів солі ставало дедалі більше, ховаючи сіль і створюючи під цим тиск. Тиск ставав дедалі більшим, внаслідок чого шари тріснули і випустили велику кількість солі у воду навколо себе. Ось так і утворилося це озеро, яке отримало назву Джакузі розпачу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *