В 630 євро оцінили “найбезпечніший у світі смартфон”

Німецька компанія Nitrokey представила NitroPhone 1, який подається як “найбезпечніший у світі смартфон”. Творці запевняють, що пристрій поєднує в собі “безпеку, конфіденційність і простий користувальницький інтерфейс”, ось тільки ціна за це – чималі 630 євро. А чималі тому, що NitroPhone 1 – це, по суті, перейменований Google Pixel 4a з іншої оболонкою. При цьому вартість Pixel 4a в США – всього $350.

NitroPhone 1 працює під управлінням GrapheneOS – відгалуження чистої Android без сервісів Google, раніше воно було відоме під позначенням CopperheadOS. Творці смартфона запевняють, що при необхідності Google Mobile Services можна буде встановити, але відсутність GMS гарантує неможливість спостереження за діями користувача з боку Google. З інших функцій безпеки можна відзначити відсутність доступу додатків до IMEI, серійним номером смартфона, номером картки SIM, MAC-адресу, запуск всіх додатків в пісочниці, «блискавичне поширення оновлень безпеки», наскрізне зашифроване автоматичне резервне копіювання на USB-накопичувач або в будь-який хмарне сховище і т.д.

Google Pixel 4a, нагадаємо, побудований на SoC Qualcomm Snapdragon 730G, має 6 ГБ ОЗУ і 128 ГБ флешпам’яті, екран діагоналлю 5,81 дюйма дозволом 2340х1080 пікселів, 12-мегапіксельну камеру, стандартний роз’єм для навушників і адаптер NFC. До слова, одна з функцій підвищення безпеки смартфона – фізичне видалення мікрофонів. При цьому для дзвінків доведеться користуватися гарнітурою.

NitroPhone 1 вже доступний для замовлення на сайті Nitrokey. Оплатити пристрій можна банківським переказом, банківською картою, PayPal або навіть біткоїни. Обіцяна міжнародне доставлення протягом 2-10 днів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *