Міскантус вчені перетворюють на біопаливо

Дослідники з Університету Аберистуїта (Aberystwyth University) розробили програму з розведення різних видів міскантуса (багаторічна невибаглива рослина, найближчий родич цукрової тростини). Дана кормова культура не великих витрат і вирощується вченими в якості біомаси. Урожай збирають навесні, а біомасу в даний час відправляють на електростанції для виробництва відновлюваної електроенергії.

Дослідники вивчили геном міскантуса для поліпшення за допомогою селекції характеристик рослини, в тому числі такого показника, як вихід біомаси, здатність протистояти посухам і морозам, має придатність для вирощування з низьким вмістом поживних речовин.

Проект є частиною урядової програми Великобританії вартістю 4 мільйони фунтів стерлінгів.

Доктор Джудіт Торнтон з Університету Аберістуїта пояснила, що геномний відбір є способом прискорення ключового етапу процесу розмноження.

“Ідея полягає в тому, щоб створити модель того, як молекулярні маркери в геномі рослини пов’язані з фізичними характеристиками дорослої рослини», – додала вона. – Потім ми використовували б цю модель, щоб передбачити, наскільки продуктивними будуть сходи. Це дозволить прискорити розробку нових сортів міскантуса, які є високоврожайними і підходять для цілого ряду умов навколишнього середовища і майбутніх кліматичних сценаріїв.

Біомаса міскантуса може забезпечити не тільки відновлювану електроенергію, але і сприяє зниженню шкідливих викидів в навколишнє середовище, що в свою чергу, веде до декарбонізації ведення сільського господарства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *