Як відрізнити золото від латуні?

Як відрізнити золото від латуні?

Золото історично вважається дорогоцінним металом, і одним з його основних напрямків завжди було створення ювелірних виробів і декоративних предметів. Латунь – це сплав, виготовлений, в основному, з міді та цинку. Співвідношення міді та цинку варіюється, щоб мати можливість отримувати багато різних видів, але “базова сучасна латунь” складається з 67% міді і 33% цинку. Однак кількість міді може становити від 55 до 95%, причому кількість цинку змінюється від 5 до 40%. Свинець зазвичай додають до латуні при концентрації близько 2%, що сприяє суттєвому поліпшенню її оброблюваності.

Тож як відрізнити золото від латуні? Колір латуні часто має яскравий золотий вид, проте, вона також може бути червонувато-золотого або сріблясто-білого відтінків. Більш високий відсоток міді дає рожевий тон, в той час як більше цинку робить сплав сріблястим. Також латунь володіє бажаними акустичними властивостями, придатними для використання в:

музичних інструментах;
кожухах для вогнепальної зброї;
радіаторах;
архітектурному оздобленні;
трубах;
шурупах;
декоративних елементах.

Латунь може мати схожий вигляд на золото, але коштувати значно дешевше. Магніт часто дозволяє визначати різницю між золотом або латунню, оскільки латунь буде притягатися, а золото – ні. Але коли ви сумніваєтеся, то простий кислотний тест може підтвердити, чи є об’єкт, що перевіряється золотом.
Використання магніту

Латунь магнітиться, тому вона буде притягатися до Вашого магніту, якщо виберете цей тест для перевірки. Золото не є магнітним, хоча може бути сплавлено з іншими металами, які є магнітними. Як правило, золото, навіть відверто низькоякісне, не буде притягатися магнітом: якщо ж тяжіння все ж спостерігається, це, швидше за все, не золото.
Шукайте маркування на виробі

Часто предмети, наприклад, ювелірні золоті браслети, будуть марковані 10K, 14K, 18K або 24K. Це означає “карати” і дає уявлення про чистоту золота. Це хороший показник того, що тестовані вироби є золотими. Вироби з латуні можуть мати маркування, характерне для даного сплаву.
Використовуйте кислотний тест

На ринку для тестування золота існують різні кислотні тести. Якщо Ви все ще не впевнені після тестування за допомогою магніту і пошуку маркування, зробіть невелику подряпину в захищеній області, яка є важко помітною, і обробіть краплю обраної певної кислоти. Наприклад, при тестуванні за допомогою соляної кислоти, латунні предмети стануть темно-коричневими, а золото – не буде реагувати.

Порада: Не намагайтеся перевіряти за допомогою кислоти рідкісні монети – це може зменшити їхню цінність.

Попередження: Будьте обережні при використанні кислот, так як вони дуже токсичні! Якщо Ви використовуєте кислотний набір, переконайтеся, що уважно прочитали вказівки, так як кольори можуть відрізнятися в залежності від кислоти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *