У Японії оголосили евакуацію через запуск ракети Північною Кореєю

Жителів острова Хоккайдо закликали шукати сховок через запуск балістичної ракети у Північній Кореї.

Північна Корея, продовжуючи провокаційні випробування зброї, запустила балістичну ракету під великим кутом, яка впала між Корейським півостровом і Японією вранці в четвер. Запуск цієї ракети спонукав Японію видати наказ про евакуацію північного острова, який згодом було скасовано.

Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї заявив, що ракета, запущена поблизу північнокорейської столиці Пхеньяна, летіла в бік вод біля східного узбережжя Північної Кореї. У заяві зазначено, що ракета має середню або більшу дальність, але не повідомляється, як далеко вона пролетіла.

Міністр оборони Японії Ясуказу Хамада заявив журналістам, що Північна Корея здійснила можливий запуск міжконтинентальної балістичної ракети під великим кутом. Хамада заявив, що ракета не досягла виключної економічної зони Японії. Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда заявив журналістам, що планує провести засідання Ради національної безпеки для обговорення запуску.

Північна Корея зазвичай проводить випробувальні пуски ракет у бік вод між Корейським півостровом і Японією. Усі попередні запуски міжконтинентальних балістичних ракет були здійснені в цьому районі, але на підвищених траєкторіях, щоб уникнути сусідніх країн.

Південна Корея та Японія зазвичай не видають наказів про евакуацію після північнокорейських запусків, якщо вони не виявляють, що зброя летить в напрямку їхніх територій. Але після запуску в четвер японський уряд закликав людей на найпівнічнішому острові Хоккайдо шукати укриття. Тоді уряд виправив і відкликав своє попередження про ракету, заявивши, що його аналіз показав відсутність можливості приземлення ракети поблизу Хоккайдо.

Залишається незрозумілим, чому Японія видала наказ про ракету, яка не впала поблизу острова, але цей інцидент свідчить про те, що Японія обережно відноситься до нових ракетних загроз Північної Кореї.

Останній запуск відбувся через кілька днів після того, як лідер Північної Кореї Кім Чен Ин пообіцяв розширити свій ядерний арсенал більш “практичним і наступальним” способом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *