За допомогою харчування можна відновити роботу печінки

Печінка – один із найважливіших органів у травній системі. Вона захищає організм від токсинів та шкідливих речовин. Крім цього, відбувається фільтрація корисних поживних речовин: вони перетворюються на енергію.

Однак це може і не відбуватися: якщо людина не дбає про здоров’я печінки, зловживає алкоголем і фастфудом. Всі шкідливі харчові звички вкрай негативно позначаються на здоров’я цього органу і всього організму в цілому.

Але, на щастя, на відміну більшості органів, печінка має властивість відновлюватися. Якщо змінити харчування і відмовитися від шкідливих звичок (алкоголь і сигарети), то незабаром неприємні симптоми зникнуть, а доказом лікування стануть поліпшені аналізи.

Головні продукти, корисних для печінки

Як запевняє терапевт, зберегти здоров’я та нормалізувати роботу цього органу допоможуть кілька продуктів:

Часник

Він багатий на аліцин, який надає часнику «фірмовий» запах і смак. Це один із найпотужніших природних гепатопротекторів (речовини, що підтримують здоров’я печінки). Встановлено, що потрапляючи до організму, часник підвищує рівень корисних ферментів (глутатіонпероксидази та каталази). Ці речовини відсувають старіння і допомагають виводити токсини.

Зелений чай

Кофеїн, що міститься в ньому, має потужну жовчогінну дію і сприяє нормалізації обміну речовин. Завдяки зеленому чаю печінка очищається від токсинів і швидше відновлюється після важких хвороб, які лікували потужними антибіотиками.

Овочі та зелень

Вони мінімум калорій, але максимум корисних речовин, вітамінів і мінералів. Завдяки такому складу. Лікарі настійно рекомендують людям, що одужали, налягати на ці продукти в процесі реабілітації. Особливо корисною буде, наприклад. гарбуз, у якому багато природного пектину, рибофлавіну, бета-каротину та ніацину, які прискорюють регенерацію мембран клітин печінки.

Горіхи (кедрові, грецькі, кешью та ін.)

Вони допоможуть захистити печінку від руйнування, знизити рівень холестерину в крові та покращити процеси детоксикації всього організму.

Однак якщо намагатися оздоровити печінку тільки за допомогою певних продуктів, але не міняти при цьому харчові уподобання, результат. швидше за все, буде далеким від очікуваного. Дієтологи рекомендують спочатку змінити раціон, відмовитися від шкідливих продуктів, а потім уже розпочинати кампанію з відновлення здоров’я пошкодженого органу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *