Стрічка “Ля Палісіада” стала найкращим фільмом на Вільнюському кінофестивалі

Стрічка “Ля Палісіада” режисера Філіпа Сотниченка стала найкращим фільмом Вільнюського міжнародного кінофестивалю Kino Pavasaris. Про це повідомила команда фільму.

Саме на фестивалі у Вільнюсі відбулася литовська прем‘єра фільму Сотниченка. У 2016 році на цьому ж кінофестивалі була презентована одна з попередніх робіт режисера – короткометражний фільм “Син”.

“Це свого роду підтвердження того, що ми з командою можемо викликати цікавість своєю творчістю. Нам дуже приємно і важливо, що в нашого кіна є прихильники”, – зазначив режисер Сотниченко.

“Ля Палісіада” – повнометражний дебют Сотниченка в жанрі пострадянського нуару. Події розгортаються в Україні в 1996 році, за кілька місяців до підписання протоколу №6 Європейської конвенції з прав людини, що передбачав відмову від смертної кари.

Стрічка розповідає про судового психіатра, який має взяти участь у заплутаній історії вбивства міліціонера. Правоохоронці поспішають закрити справу до відміни смертної кари, однак лікар не впевнений у підсудності обвинуваченого. А коли бачить, як проводять судові експерименти над підозрюваним, починає сумніватися у прозорості системи правоохоронних органів.

Зйомки фільму відбувалися на Закарпатті та в Києві. Для них використовували особливу технологію, що передбачає поєднання плівкового ретро-зображення та сучасних цифрових технологій.

Головні ролі у фільмі зіграли Андрій Журба, Новруз Хікмет, Олександр Пархоменко, Валерія Олейникова, Олена Мамчур, Олександр Марлєєв.

Світова прем’єра фільму відбулася на Роттердамському кінофестивалі. Там стрічка була представлена у головному конкурсі та отримала нагороду FIPRESCI.

Вільнюський міжнародний кінофестиваль Kino Pavasaris – щорічний кінофестиваль, який з 1995 року відбувається у березні у Вільнюсі. Є найбільшим кінофестивалем Литви за кількістю фільмів та аудиторією. Цьогоріч фестиваль тривав з 16 до 26 березня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *