Механізм роботи Спецтрибуналу по злочинах рф в Україні представила Україна у Франції

Україна представила у Франції механізм роботи Спецтрибуналу по злочинах рф в Україні. Про це повідомив заступник голови Офісу президента Андрій Смирнов.

21-22 березня у м. Страсбург відбулася друга зустріч Core Group (Коаліції) з питання створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.

У ній взяли участь представники 33 держав-учасниць Core Group, а також представники Європейської служби зовнішньої діяльності, Європейської Комісії та Ради Європи.

“Ключове з того, що можемо розказати за результатами зустрічі, залишивши багато цікавого за закритими дверима, але тимчасово: Питання створення Спеціального трибуналу залишається на порядку денному міжнародного співтовариства і міжнародні партнери не оспорюють доцільність створення Спеціального трибуналу. Всі держави виступають за його створення, питання лише в моделі, яка дозволить створити належну легітимність його роботи”, – зазначив Смирнов.

Також Україна представила питання створення і початку функціонування Міжнародного центру з кримінального переслідування за злочин агресії проти України (International Centre for the Crime of Aggression against Ukraine (ICPA)), а також представила інформацію щодо того як зацікавлені держави та міжнародні організації можуть долучитися до роботи Центру.

“Обговорено питання залучення до роботи Core Group країн Global South (країни Латинської Америки, Африки, Азії і Океанії). Окремі діючі члени Координаційної групи взялися за адвокатування включення до групи окремих країн цих регіонів. Основною метою роботи Core Group має стати напрацювання широкої політичної підтримки в моделі створення трибуналу та забезпечення його “міжнародності”. Продовжено обговорення питання різних моделей заснування і роботи Спецтрибуналу, забезпечення виконання його рішень, питання імунітетів в очільників країни-агресора”, – додав заступник голови ОП.

Також було наголошено, що ордери, видані Міжнародним кримінальним судом в межах функціонального мандату МКС ніяким чином не знижують актуальність питання створення механізму покарання за злочин агресії росії проти України.

Натомість Україна отримала багато “домашніх завдань” від усіх учасників Групи та вже готує багато порівняльної аналітики.

Наступна зустріч відбудеться у травні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *