У Старій Донголі виявлено руїни 2 700-річного храму царства Куш

У Старій Донголі, Судан, були виявлені руїни храму віком близько 2 700 років, що належав до царства під назвою Куш. Знахідку зробили у середньовічній цитаделі між третім та четвертим каналами річки Ніл.

Деякі з кам’яних блоків храму були прикрашені фігурами та ієрогліфічними написами. Виявлення стало сенсацією, оскільки раніше у Старій Донголі не стикалися з подібними артефактами. Археологи ідентифікували блоки з підлоги, зовнішніх стін та пілону – вежі у вигляді усіченої піраміди, яка зводилася біля входу до храму.

На блоках виявлено написи про те, що храм присвячений Амону-Ра з Кави, але не зрозуміло, чи відносяться блоки до цього храму чи до того, який було знищено пізніше. Також залишається невідомим, чи був матеріал місцевим, чи його доставили з іншого регіону.

Знахідка цього храму в Старій Донголі є дуже важливою для вивчення історії давнього Кушу. Кушитське царство було досить потужним і довгий час було головним конкурентом для давнього Єгипту. Знання про архітектуру та релігійні погляди Кушитів допоможе краще зрозуміти їхню культуру та взаємодію з іншими народами Близького Сходу.

Виявлення цього храму може також допомогти відповісти на питання про те, які були зв’язки між давніми цивілізаціями регіону. Наприклад, наявність ієрогліфів із зображеннями богів, яким поклонялися як в Куші, так і в Єгипті, може свідчити про взаємодію між цими народами та обмін культурними та релігійними впливами.

Крім того, знахідка цього храму може стати поштовхом для подальших археологічних досліджень в Старій Донголі та інших регіонах Судану, що можуть допомогти відкрити ще більше секретів історії цього регіону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *