Хто насправді винайшов телефон розповіли вчені

Телефони вже більше століття є невід’ємною частиною повсякденного життя людей на планеті. Ці пристрої зв’язку минули роки еволюції від настільного апарата до смартфона, який є практично у кожного. Звичайно ж, нові телефони давно виконують не тільки функцію здійснення дзвінків. Вважається, що винахідником телефону був американський вчений та підприємець Олександр Белл. Вважається, що він не лише винайшов апарат для голосового зв’язку, а й був першою людиною, яка здійснила дзвінок і поговорила по телефону. Цей історичний дзвінок було зроблено ще 10 березня 1876 року, коли Белл сказав своєму помічникові Томасу Ватсону: “Містере Ватсоне, йдіть сюди, я хочу вас бачити”. Але чи справді Белл першим винайшов телефон? На це запитання відповідають вчені видання Live Science.

За словами британського вченого Айвена Моруса, будь-які винаходи людства рідко є результатом роботи лише однієї людини.

“Майже всі винаходи, пов’язані з електрикою, зроблені в 19 столітті, викликали багато суперечок. Різні винахідники стверджували, що саме вони створили той чи інший інноваційний продукт. Наприклад, це стосується винаходу першого електромагнітного телеграфу, коли власники патенту на цей винахід не могли поділити, хто ж із них його таки винайшов. Те ж саме можна сказати про винахід лампочки та багатьох інших пристроїв”, — каже Морус.

За словами Крістофера Бошана з Бруклінської юридичної школи, Нью-Йорк, США, багато вчених також стверджували, що саме вони, а не Белл, винайшли телефон. Деякі люди навіть вважали, що насправді Белл не просто не винаходив телефону, а вкрав цю ідеї і привласнив право називатися першовідкривачем собі.

Винахідники телефону

За словами Моруса, зараз деякі історики вважають винахідником телефону італійського вченого Антоніо Меуччі, оскільки, за їхніми словами, саме він у 1860 році першим зрозумів, що можна перетворювати звукові коливання на електричні імпульси і таким чином можна передавати голос на відстань за допомогою дротового зв’язку.

Також винахідником телефону вважають Ілайшу Грея, американського інженера-електрика, який так і не зміг довести свою правоту в суді і Белла визнали першим винахідником нового пристрою зв’язку. А німецький фізик Йоганн Філіп Рейс ще в 1861 році сконструював електричний телефон, тобто його можна вважати першовідкривачем цього пристрою.

Водночас багато вчених вважають, що всі троє зробили свій посильний внесок у подальший розвиток телефонної техніки, яка згодом була вдосконалена і перетворилася на той телефон, який стали використовувати мільйони, а пізніше мільярди людей у світі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *