До Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО хочуть внести ліси Карпат

У 2007 році першими до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО увійшли осередки букових пралісів Українських та Словацьких Карпат.

Національній комісії у справах ЮНЕСКО запропонували розглянути можливість внесення нового серійного транснаціонального об’єкта “Праліси та старовікові хвойні верхньогірні ліси Карпат” до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Таку пропозицію подали замміністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Гречаник та директор департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Едуард Арустамян, повідомляє Міндовкілля.

В повідомленні пояснили, що створення такого об’єкта працюватиме в синергії зі Стратегією збереження біорізноманіття до 2030 року “Повернення природи в наше життя”. Стратегія включає чітке зобов’язання забезпечити сувору юридичну охорону всіх первинних і старовікових лісів ЄС, а також Лісової стратегії ЄС до 2030 року. Ця Стратегія ЄС передбачає, що всі вціліли первинні та старі ліси мають перебувати під суворою правовою охороною.

Зазначається, що на засіданні обговорили поточний стан справ у Секторах ЮНЕСКО та затвердили їхні персональні склади. Серед іншого був затверджений і персональний склад Сектору природної спадщини.

“Одним із пріоритетів роботи Сектору стане залучення допомоги в рамках Програми секторальної підтримки та налагодження міжнародної співпраці для розвитку біосферних резерватів України”, – підкреслили в пресслужбі.

Автори наголосили, що у 2007 році першими до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО увійшли осередки букових пралісів Українських та Словацьких Карпат. Згодом туди потрапили старовікові букові ліси Німеччини, а у 2017 році – ще 63 ділянки з десяти країн Європи.

“Завдяки цьому сформувався транснаціональний серійний об’єкт “Букові праліси й давні ліси Карпат та інших регіонів Європи”, який містить 78 складових частин із 12 країн Європи. Важливо зазначити, що з 92 тисяч гектарів природної спадщини третина або 29 тисяч гектарів це українські праліси”, – зазначили вони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *