Знизити ризик розвитку астми допомогли електромобілі

Вчені зі США з’ясували, що повсюдне використання електромобілів не лише знизить рівень забруднення повітря, а й позитивно позначиться на ризиках розвитку астми у людей. Результати дослідження опубліковані у журналі Science of the Total Environment.

Це перше дослідження, яке оперує конкретними даними щодо впливу електромобілів на навколишнє середовище та людину. Воно було проведено у Каліфорнії, де більшість людей пересуваються електромобілями.

У ході дослідження виявилося, що кожні 20 електромобілів сприяли зниженню кількості запитів на надання медичної допомоги через астму на 3,2%. Найчастіше астму пов’язують з діоксидом азоту (NO2), який потрапляє у повітря з вихлопними газами та сприяє розвитку не лише астми, а й інших респіраторних захворювань, а також проблем із мозком та серцем.

Минулого десятиліття в Каліфорнії був різкий бум електромобілів, і їхня кількість збільшилася в 10 разів. У районах, де домінували електромобілі, повітря було чистішим, а люди менше скаржилися на проблеми зі здоров’ям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *