Фільм про Kalush Orchestra знято

Переможці пісенного конкурсу “Євробачення-2022” Kalush Orchestra зараз одні з найвідоміших зіркових українців у світі. Вони приходять в гості до голлівудського актора та політика Арнольда Шварценеггера, збирають аншлаги на концертах за океаном, записують дуети з відомими музикантами. Приємним бонусом для шанувальників гурту стали зйомки фільму про артистів.

У суботу, 10 грудня, о 20:00 на телеканалі та ютуб-каналі “Суспільне Культура” відбудеться прем’єра фільму “Kalush Orchestra, або як ми перестали хвилюватися і виграли Євробачення під час війни”. Стрічку знімали у травні, відразу після перемоги гурту на “Євробачення-2022”.

Команда “Суспільного Культура” провела з Kalush Orchestra кілька днів: побувала на репетиційних майданчиках і вдома в учасників гурту — вокаліста Тимофія Музичука і мультиінструменталіста Віталія Дужика. До проєкту увійшли ексклюзивні матеріали Анни Тульєвої та Антона Гудкова, які були поруч з гуртом впродовж тижня “Євробачення” у Турині. Режисером та автором сценарію фільму став Владислав Васильченко.

“Окрім місії розповісти глядачеві про гурт, що переміг на Євробаченні, ми мали відповідальну задачу: знімати й транслювати нову українську дійсність і людей в ній. В результаті, фільм став певним віддзеркаленням всіх українців сьогодні, які не розгубилися і продовжують тримати кожен свій фронт”, — розповів режисер.

Зйомки проходили також у селах, де живуть родини музикантів. Мама Віталіка, Іванна Дужик, показала знімальній групі з десяток відео з його виступами на різних конкурсах. А мама Тимофія, пані Світлана, поділилася на камеру про найдорожчі сімейні реліквії — вишиванки, яким понад 100 років.

Лідер гурту Kalush Orchestra Олег Псюк у фільмі говорить, що український музикант апріорі не може бути поза політикою.

“Якщо ти українець і вважаєш, що музика поза політикою — це не поєднується. А якщо ти зі Швеції чи з будь-якої іншої країни, де все суперкласно і благополучно, то, можливо, й можеш собі таке дозволити”, — каже Олег.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *