До 150 наближається кількість віртуальних всесвітів

Фахівці консалтингової фірми Metaversed підрахували кількість наявних метавсесвітів. Підбиваючи підсумки IV кварталу поточного року, вони повідомили, що виявили 148 віртуальних світів. За словами аналітиків, більшість проектів базується на Web2. Серед них у топ-3 увійшли Roblox, Minecraft та Fortnite. Ці ігрові метавсесвіти приваблюють мільйони користувачів по всьому світу.

Web3-проекти мають менший попит, але їх кількість значно перевищує кількість віртуальних світів Web2. У цьому секторі до трійки лідерів по відвідуваності увійшли проекти: Axie Infinity, Upland і NFTWorlds. Жоден із них не подолав позначку в мільйон користувачів.

Представники ігрової індустрії ставляться до метавсесвітів зі значною долею скептицизму. Багато хто вважає, що такі віртуальні світи нічим не відрізняються від звичайних комп’ютерних ігор (такий самий скепсис вони виявляють і у бік NFT). Глава Xbox Філ Спенсер якось висловився з цього приводу, заявивши, що сучасні метавсесвіти найбільш схожі на дешеву відеогру. Втім, з його словами багато хто погодиться.

Саме метавсесвіти назвали головною загрозою майбутного року — у 2023 ними активно користуватимуться хакери для крадіжки криптовалют та інших фінансових активів у своїх жертв. Втім, іноді доходить і до курйозів — нещодавно ЄС витратив майже 400 000 євро на віртуальну вечірку, на яку прийшли 6 осіб. Це, мабуть, найдорожчий івент із погляду витрат на одного гостя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *