Гуманітарна допомога: 125 тис тонн зерна Україна надасть країнам Африки та Азії

У ході міжнародного саміту з продовольчої безпеки для ініціативи Grain from Ukraine (“Зерно з України”), до якої вже приєдналися 22 країни, було зібрано близько 150 млн доларів. Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

“За програмою Grain from Ukraine до кінця наступної весни ми плануємо відправити мінімум 60 суден – не менше 10 на місяць – до країн під загрозою голоду та посухи: Ефіопія, Судан, Південний Судан, Сомалі, Ємен, Конго, Кенія та Нігерія”, – заявив Зеленський.

Президент додав, що одне судно з українським зерном забезпечує потреби 90 тис людей, а 60 суден зможуть попередити голодну смерть мінімум 5 млн мешканців світу.

З урахуванням того, що наразі в середньому в українські морські порти заходять судна вантажністю 30-40 тис тонн, 60 кораблів зможуть перевезти близько 1,8 – 2,4 млн тонн продовольства в країни, які цього найбільше потребують.

На кінець жовтня 2,6 млн тонн агропродукції відправлено в країни з продовольчою кризою, з яких 600 тис тонн – до країн, які знаходяться на межі голоду.

Наразі Україна вже відправила перші 27 тис тонн пшениці для Ефіопії, сьогодні ще одне судно завантажується для цієї країни.

Зазначається, що у день старту ініціативи вже приєдналось 22 країни, а ще 10 також показали свою готовність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *