Унікальну золоту монету знайшов британець

В Англії на одній з ферм, що розташовується в південно-західній частині країни, був виявлений неймовірно рідкісний артефакт – португальська золота монета, яка датується періодом Мануела I. Вона була виготовлена в 1495-1521 роках. Знахідка є унікальною ще й тому, що це перша подібна монета, яку вдалося відшукати на території Великобританії.

Кілька слів варто сказати про те, як дана монета була виявлена. Її знайшов шукач скарбів, любитель Мік Едварс, якому виповнилося вже 52 роки. Він відвідав ферму, розташовану в графстві Вілтшир, разом зі своєю дружиною. Вони планували відзначити 35-ту річницю весілля. Буквально на наступний день фермер захотів пройти по місцевому полю разом зі своїм металошукачем.

“Перед тим, як я знайшов монету, мені траплялися виключно дзвіночки для худоби та ті були зламаними. Потім я вирішив піднятися трохи вище перш ніж йти вечеряти. Там я зробив всього лише три кроки й почув дуже гучний сигнал, який нагадував той, що виникає при знахідці мідних монет”, — каже чоловік.

Мік не міг повірити своїм очам, коли виявив монету зі справжнього золота з хрестом. Її вага склала понад 35 грамів, а діаметр – 36 міліметрів.

Монету збираються продати на аукціоні. Імовірно, її вартість складе приблизно 30 тисяч фунтів стерлінгів. Частина отриманих грошей буде передана власнику ферми, який за довгі роки нарешті зміг виявити свій перший, дійсно великий скарб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *