Для спілкування з колонізаторами Місяця NASA створить робота

Інженери NASA розробляють гаджет зі штучним інтелектом, який спілкуватиметься з астронавтами місії Artemis.

У кількох культових sci-fi фільмах про космічні дослідження головним героям допомагав штучний інтелект.

Одним із перших цей прийом використав Стенлі Кубрик: у його Космічній Одіссеї надрозумний комп’ютер HAL 9000 повністю контролює корабель астронавтів.

Сучасні астронавти також використовують роботизовані пристрої у космосі. Але спектр завдань цих пристроїв поки що доволі обмежений.

У межах місії NASA Artemis, яка передбачає повторну відправку людей на Місяць та створення там колонії, інженери розробляють штучний інтелект для спілкування з астронавтами.

Компанія Lockheed Martin разом із Amazon планує вдосконалити розумний голосовий помічник Alexa для інформування астронавтів під час польотів.

Новий ШІ-пристрій повинен буде повідомляти членам екіпажу на їхню вимогу ключові дані та параметри стану корабля, враховуючи кількість води, заряд батарей тощо.

Проєкт назвали Callisto, і вперше його мають протестувати під час роботизованого польоту корабля Orion найближчими тижнями.

Повідомляється, що версія Alexa для космічного корабля отримає доступ до приблизно 120 000 даних. Деякі з цих даних раніше були доступні тільки у центрі управління польотами NASA в Х’юстоні.

Голосовий дизайнер Alexa Джастін Ніколаус заявив, що віртуальний помічник відповідатиме на такі питання, як «Алексо, як швидко рухається Оріон?» та «Алексо, яка температура у салоні?».

За його словами, поки що єдине, чим може керувати пристрій на кораблі, — це освітлення.

“Що стосується керування транспортним засобом, у нас немає доступу до будь-яких важливих компонентів чи критично важливого програмного забезпечення на борту. Ми надійно ізольовані у Оріоні”, — розповів Ніколаус.

Одне з найскладніших завдань для інженерів полягало у тому, щоб навчити пристрій розпізнавати голосові команди астронавтів усередині космічного корабля.

Також відомо, що Alexa для астронавтів зможе працювати та відповідати на запитання без підключення до Інтернету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *