Вперше за багато століть швейцарський гірський перевал залишився без льоду

Протягом одного-двох місяців перевал між вершиною Scex Rouge і льодовиком Цанфлерон повністю очиститься від льоду.

Перевал був покритий льодами як мінімум з часів Римської імперії, але через аномальну спеку цього літа практично повністю розтанув. Представники гірськолижного курорту Glacier 3000, на території якого знаходиться перевал, повідомили, що за прогнозами, вже до кінця вересня лід повністю зійде. Ще в 2012 році товщина льоду становила близько 15 метрів.

Перевал знаходиться на висоті 2800 метрів і служить кордоном для двох швейцарських кантонів – Во і Вале. Раніше тут проходив гірськолижний маршрут між двох льодовиків, але тепер не до катання: залишилися одні камені і останній шматочок льоду.

Гляціолог Мауро Фішера з Бернського університет зазначив, що товщина льоду в регіоні зменшується в три рази інтенсивніше, ніж за останні десять років.

Об’єднаний дослідницький центр Єврокомісії повідомив про те, що такої посухи, як цього року, в Європі не знали останні 500 років. І ситуація швидше за все буде погіршуватися: посуха торкнеться 47% територій Європи. До цього вважалося, що найбільш посушливим роком був 2018, але нинішнє літо перекриває цей рекорд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *