На півдні Франції розкопали кістки невідомого предка ссавців

У Франції виявили скам’янілості незвичайної істоти, яка мешкала на Землі ще до епохи динозаврів. Істота сягала близько чотирьох метрів завдовжки і виглядала як кругла ящірка з дуже маленькою головою. На думку палеонтологів, це раніше невідомий предок ссавців, повідомляє Palaeo Vertebrata.

Істоті, яка вела напівводний спосіб життя, як сучасні бегемоти, дали назву Lalieudorhynchus gandi. Вона мешкало на суперматериці Пангея 265 млн років тому.

Скам’янілості було виявлено на півдні Франції у басейні річки Лодев. Спочатку в кам’янистому руслі струмка помітили два великі ребра кожне довжиною близько 60 см. Потім палеонтологи ідентифікували стегнову кістку завдовжки 35 см і лопатку.

Аналіз тривав кількох років, оскільки кістки були укладені у твердий пісковик. У результаті вчені визначили, що вид належав до групи казеїд – вимерлих рептилій, які, як вважається, стали родоначальниками ссавців.

Казеїди були одними з ранніх травоїдних в еволюційній історії. Вони мали невелику голову і бочкоподібне тіло – для перетравлення рослин був потрібний великий травний тракт.

Вчені відзначили, що до появи динозаврів ці предки ссавців були домінуючою групою у фауні Землі. Відомо понад 20 видів казеїдів. Більшість їхніх останків знаходили на території сучасних США та Росії, але зустрічалися особини з Південної Європи.

Lalieudorhynchus gandi міг бути особливим видом, не схожим на своїх родичів. На думку палеонтологів, він був «вершиною еволюції» у своїй групі і мав ознаки, яких не було в інших.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *