3500-річне прокляття губернатору міста знайдено

Камінь використовувався в церемонії вуду, а напис, швидше за все, був зроблений жерцями.

У 2010 році археолог Елі Шукрон виявив у стародавньому комплексі, відомому як Храм-стовп у місті Давида, глиняну табличку із загадковими написами. Тепер професору Хайфського університету Гершону Галілю вдалося розшифрувати 3500-річний текст, який виявився прокляттям на адресу тодішнього губернатора міста.

Якщо висновки вченого підтвердяться, це буде один із найраніших написів, виявлених на сьогодні в Єрусалимі.

За словами професора, камінь використовувався в церемонії вуду, а напис, швидше за все, був зроблений жерцями або іншими “важливими фігурами в місті”, які ворогували з губернатором.

Згідно з перекладом Галіля, на кам’яній табличці вибито фразу “проклятий, проклятий, ти неодмінно помреш” і виділено “губернатор міста”.

Зазначається, що напис містить 20 слів і 63 літери протоханаанського алфавіту, який вважається раннім семітським алфавітом – попередником сучасного письма, що використовується в регіонах Леванту. Вчені впевнені, що знахідка відповідає матеріалам того періоду. За їхніми словами, раніше вже було знайдено давньоєгипетські прокляття, які вирізали на кераміці та статуетках бронзового віку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *