Естонія та Латвія разом закуплять системи протиповітряної оборони

Міністр оборони Естонії Калле Лаанет та міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс підписали на саміті НАТО в Мадриді протокол про наміри, який створює основу для спільних закупівель систем протиповітряної оборони.

Згідно з меморандумом про наміри, процесом спільної закупівлі керуватиме Естонський центр інвестицій у національну оборону.

“Саміт НАТО ясно дав зрозуміти, що тим, хто готовий захищатися, буде надано допомогу. Естонія — надійний союзник і, безумовно, одна з тих країн, яка зробить свій внесок”, — сказала Лаанет.

“Агресія росії в Україні ясно показує потребу у системах ППО. Я хотів би ще раз подякувати Іспанії, яка нещодавно розмістила такі системи в Латвії, але ми також працюємо над розвитком наших можливостей. Я радий, що ми реалізуємо цей проєкт разом з Естонією, зміцнюючи як наше регіональне співробітництво, так і спільну оборону”, – додав Пабрікс.

Міністерство оборони Естонії представило уряду різні рішення щодо засобів протиповітряної оборони, а конкретну пропозицію щодо створення засобів протиповітряної оборони планується надати уряду наприкінці липня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *