Рідкісний космічний об’єкт знайдено у Чумацькому Шляху

7 червня 2022 року астрономи виявили унікальний космічний об’єкт, який раніше був відсутній в астрономічних каталогах. Після проведення його попереднього вивчення японські експерти офіційно заявили, що вдалося зафіксувати рентгенівський мілісекундний пульсар, що акреціює. Звичайно, дослідження було попереднім, тому потрібно ще вивчити об’єкт, але вже сьогодні вчені повністю впевнені в тому, що він поповнить число 18 подібних зірок. Пульсарів такого типу в Чумацькому Шляху вдалося знайти зовсім небагато.

Пульсар видавав рентгенівське світло, яке вдалося зафіксувати за допомогою приладу Японського космічного агентства. Пристрій називається MAXI. Він знаходиться на МКС. Хітосі Негоро з Університету Ніхон, що в Японії, розповів про те, що від нашої планети пульсар знаходиться на відстані близько 30 тисяч світлових років. Його було названо MAXI J1816-195.

Фахівці НАСА за допомогою вже американського апарату NICER також зафіксували рентгенівське світло, яке випускається новим об’єктом. Прилад також продемонстрував те, що пульсар обертається навколо своєї осі з величезною швидкістю – приблизно 528,6 разів за секунду.

Пульсар є одним із видів нейтронної зірки. Він має невеликий розмір та високий показник щільності. Виникають пульсари тільки після того, як велика зірка вибухає надновою. Як правило, діаметр подібних космічних об’єктів рідко перевищує 20 кілометрів, їх маса досить велика – приблизно в 2 рази більша за масу Сонця. Щоб можна було назвати нейтронну зірку пульсаром, потрібно, щоб через однакові проміжки часу вона випускала випромінювання, а також мала власне магнітне поле. Варто відзначити, що можна знайти такі пульсари, які обертаються навколо своєї осі настільки швидко, що в секунду можуть випускати величезну кількість імпульсів. Вони отримали назву мілісекундних пульсарів.

Частина космічних об’єктів такого типу розташовується у подвійній системі та має свою зірку-компаньйона. Вони розташовані на мінімальній відстані і тому пульсар може забирати в іншої зірки речовину. Подібний процес прийнято називати акрецією. При попаданні «краденої» речовини всередину нейтронної зірки виникають спалахи різного ступеня інтенсивності. Вони чітко помітні саме у рентгенівському діапазоні.

Через те, що відкриття вчені зробили нещодавно, сьогодні вони продовжують займатися вивчення космічного об’єкта. Незабаром будуть надані нові подробиці про такий рідкісний екземпляр нейтронної зірки, який знаходиться в Чумацькому Шляху.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *