Після 40 років звідки з’являється та як позбутися старечого запаху

Запах старості часто пов’язують із поганою гігієною, проте вчені виявили, що він є наслідком виділення певних хімічних речовин шкірою у міру дорослішання. Чим людина старша, тим більше їх утворюється. У цьому старечий запах може виникнути над похилому віці, а вже після 40 років.

Згідно з дослідженням, опублікованим у Journal of Investigative Dermatology, з роками на шкірі утворюється 2-ноненаль. Це хімічна сполука, що виникає при окисненні ненасичених жирних кислот омега-7 і дає характерний запах. Збільшення змісту цієї сполуки безпосередньо з старінням, відзначають японські вчені.

Приблизно у віці 40 років як у чоловіків, так і у жінок шкіра починає виробляти більше жирних кислот, оскільки її природний антиоксидантний захист починає погіршуватися. Гормональні зміни, такі як менопауза, можуть сприяти цьому хімічному процесу. Оскільки 2-ноненаль не розчиняється у воді, він може залишатися на шкірі, незважаючи на ретельне миття. Тому запах зберігається на тілі та на тканинах навіть після гігієнічних процедур та прання.

Цю теорію старечого запаху підтвердило дослідження 46-річного біолога Monell Chemical Senses Center. Він зібрав зразки поту у людей віком від 20 до 95 років і виявив, що 2-ноненаль більш сконцентрований на шкірі людей похилого віку. Це з’єднання найчастіше надає шкірі характерного трав’янистого, воскового або “жирного” запаху.
Як позбутися запаху ноненалю

Здоровий спосіб життя та підтримка гігієни допомагають звести запах старості до мінімуму. Це включає регулярні фізичні вправи, відмову від куріння і надмірного вживання алкоголю, правильне харчування, підтримання водного балансу, гігієну тіла і порожнини рота.

Один японський бренд із догляду за шкірою стверджує, що знайшов рослинну комбінацію, яка справляється із запахом ноненалю. Це хурма та зелений чай. Дубильні речовини в екстракті хурми допомагають розщеплювати та вимивати 2-ноненаль, а антиоксиданти в японському зеленому чаї детоксифікують шкіру та продовжують дезодоруючий ефект.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *