Музика Вівальді прозвучить у київському музеї

У Музеї Шолом-Алейхема започатковано цикл — “Музичні вечори у Шолом-Алейхема” за участю викладачів Національної музичної академії України імені Петра Чайковського.

Розпочнуться вони 25 лютого і проходитимуть кожної останньої п’ятниці місяця.

Перший вечір — “Концерт для двох скрипок” Антоніо Вівальді виконають народний артист України Ігор Андрієвський та Ніна Сіваченко.

Знане подружжя скрипалів з великим натхненням виконують твори геніального композитора у доробку якого понад 200 концертів для скрипки. Звичайно, найбільш знаменитим є «Чотири пори року».

Антоніо Вівальді вніс істотний внесок у розвиток інструментування, він першим застосував гобої, валторни, фаготи та інші інструменти як самостійні, а не дублюючі.

До слова, Музей розміщений у будинку, де Шолом-Алейхем жив з 1896 до середини 1903 року (він залишив цей будинок між квітнем і серпнем 1903 р.). Це був найкращий час його письменницького життя. Тут він створив «В маленькому світі маленьких людей», «Нову Касрилівку» («Весь Бердичів»), деякі новели з «Тев´є-молочара», почав писати «Менахем-Мендл», а також десятки, якщо не сотні, оповідань.

Тож у цьому місці відбуваються творчі вечори письменників та концерти музикантів. Також діє лекційна програма «Сторінки єврейської історії та культури», проводяться концерти, семінари, конференції, зустрічі з видатними діячами культури, науки, мистецтва тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *