На $100 мільйонів Мінфін викупив євробонди України

Міністерству фінансів вдалося скоротити виплати за євробондами у вересні майже на $100 млн.

Про це під час години запитань до уряду у парламенті повідомив міністр фінансів Сергій Марченко, повдімляє пресслужба міністерства.

“Пік виплат 2022 року за зовнішніми борговими зобов’язаннями – це вересень місяць, коли Україна має погасити $1 млрд євробондів. Криза – це не тільки проблеми, а й можливості. І ми ними користуємося. Тому, зважаючи на ринкову ситуацію та з метою економії коштів державного бюджету, Мінфіном було здійснено операції з активним управлінням державним боргом, зокрема наприкінці минулого року та на початку цього міністерство провело декілька операцій з викупу ВВП-варрантів та єврооблігацій з погашенням у 2022 році”, – сказав він.

За словами міністра, так вдалося своєчасно та ефективно зменшити боргове навантаження.

“Завдяки проведенню цієї операції виплати з погашення єврооблігацій у вересні 2022 року будуть на $100 млн меншими і становитимуть $912 млн”, – підсумував Марченко.

Він додав, що урядтакож здійснив операції з викупу ВВП-варрантів, в результаті яких Мінфін володіє близько 20% державних деривативів в обігу.

“Це далекоглядний крок, це свідчення нашої турботи про майбутні покоління, які не мають жити у борг”, – зазначив Марченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *